SIW – System Information for Windows

SIW_logoSeverek kullandığımız, her zaman elimizin altında bulunması gereken bir araç. Özellikle bilinmeyen donanımların sürücülerini bulmakta kolaylık sağlıyor, bunun dışında Network, Ağ tarama, Açık portları görme, Paylaşım dosyalarını göreme, CPU VGA sıcaklığını görme… gibi bir çok güzel küçük araçlarıda içeriyor.
SIW (System Information for Windows) Portable


Software Information(Yazılım Bilgisi): İşletim Sistemi, Yazılım Lisansları (Ürün Seri Numaraları / CD Key), Yüklü Yazılımlar, Processes (İşlemler), Servisler, Kullanıcılar, Sistem açık kalma süresi, Yüklü Codec ler, Şifre kurtarma.

Donanım Bilgisi: Sistem Özeti, Anakart, CPU (İşlemci Bilgisi), Termometre, BIOS, chipset (yongaseti), PCI/AGP, USB ve ISA/PnP Aygıtları, Hafıza Bilgileri, Ekran Kartı, Ekran/Monitör özellikleri, Diskler, CD/DVD, SCSI Aygıtları, S.M.A.R.T., Açık ve kapalı Portlar, Yazıcı Bilgisi.

Network Bilgisi (Bilgisayar Ağları): Ethernet Kartı, Kablosuz Ağ Kartı, Ağ paylaşımları, Aktif ağ bağlantıları, Açık Portlar.

Network Arçları: MAC Addres Değiştirici, Ağdaki Diğer bilgisayarları tarama, Ping, Trace (tracert komutunun görsel hali), Ağ istatiskleri, internet hız testi

Ayrıca bazı araçlar: Eureka! (*** olarak görünen şifreleri belirleme aracı), Monitör Testi, Bilgisayarı Açma / Resetleme araçları.

Anlık Göstergeler : CPU, RAM göstergeleri, Dosya ve Ağ kullanım göstergeleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.